Niedziela, 13 Czerwiec 2021 r.

NAWIEDZENIE OBRAZU ŚWIĘTEJ RODZINY W CZARŻU 23 i 24 czerwca 2021

Sobota, 12 Czerwiec 2021 r.

śp. Emilia Gruszka

Sobota, 12 Czerwiec 2021 r.

UDZIAŁ W LITURGII KOŚCIOŁA od 13 czerwca

Czwartek, 10 Czerwiec 2021 r.

11 VI - Odnowienie Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

Wtorek, 08 Czerwiec 2021 r.

pielgrzymka autokarowa do Częstochowy 17-18 sierpnia

Poniedziałek, 07 Czerwiec 2021 r.

W SOBOTY DODATKOWA MSZA ŚWIĘTA Z LITURGIĄ NIEDZIELNĄ

Niedziela, 06 Czerwiec 2021 r.

wycieczka na Podlasie 4 - 7 lipca 2021

Wtorek, 01 Czerwiec 2021 r.

Zbiórka okularów, szkieł, soczewek, oprawek i płynów do oczu dla potrzebujących w Kenii

Potrzebujemy Twojej pomocy!
Jako wspólnota parafialna
chciejmy wesprzeć zbiórkę niepotrzebnych nam okularów, szkieł, soczewek, oprawek i płynów do oczu
dla bardzo potrzebujących z biednych dzielnic Nairobi w Kenii.
Termin: do 22 czerwca
Miejsce: zakrystia, plebania

do 13 czerwca przyniesiono 48 par okularów! :)

Wtorek, 01 Czerwiec 2021 r.

List Episkopatu Polski w 100. Rocznicę Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

Piątek, 30 Kwiecień 2021 r.

LIST BISKUPA DIECEZJI TORUŃSKIEJ ZAPOWIADAJĄCY PEREGRYNACJĘ OBRAZU ŚWIĘTEJ RODZINY

Jasne wskazanie jak należy postępować w trudnych sytuacjach otrzymujemy od św. Pawła, który w Liście do Filipian zapisał: „Niech wasza łagodność będzie znana wszystkim ludziom…O nic się nie martwcie, lecz we wszystkim przedstawiajcie wasze prośby Bogu, modląc się i błagając z dziękczynieniem. A pokój Boży, który przewyższa wszelkie poznanie, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie” (Flp 4, 6-7). W tym kontekście wszystkie wyzwania i trudności, które obecnie przeżywamy pragniemy przedstawić Bogu w modlitwie w czasie peregrynacji obrazu Świętej Rodziny, kaliskiej kopii, którą nazywamy często wizerunkiem św. Józefa. W ten sposób chcemy w diecezji toruńskiej, zgodnie z zaleceniem papieża Franciszka, uczcić św. Józefa i przeżyć Rok Rodziny Amoris laetitia.

W NASZEJ PARAFII OBRAZ powitamy 23 czerwca (środa) ok. godz. 19.00, a po upływie doby - pożegnamy.

Czwartek, 29 Kwiecień 2021 r.

Podłącz swój dom do ultraszybkiej sieci światłowodowej

W naszej okolicy połączenia telefoniczne i szybkość internetu nie są imponujące...
Proste kroki do Światłowodu.
Chcesz przyspieszyć termin uruchomienia inwestycji i instalacji światłowodu w swojej lokalizacji?
Pobierz wzór deklaracji i ją wypełnij.

Czwartek, 18 Marzec 2021 r.

ROK RODZINY „AMORIS LAETITIA”

19 marca 2021 roku Kościół obchodzi piątą rocznicę ogłoszenia adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia o pięknie i radości miłości w rodzinie. Tego dnia Papież Franciszek zainauguruje Rok Rodziny „Amoris Laetitia”, który zakończy się 26 czerwca 2022 roku podczas Dziesiątego Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie z Ojcem Świętym.

Poniedziałek, 21 Grudzień 2020 r.

ODPUSTY W ROKU JUBILEUSZOWYM ŚW. JÓZEFA

Udziela się daru specjalnych Odpustów z okazji Roku Jubileuszowego na cześć Świętego Józefa, zarządzonego przez Papieża Franciszka dla godnego uczczenia 150. rocznicy dnia, w którym Święty Józef został ogłoszony Patronem Kościoła Katolickiego.
Celem utrwalenia ufności całego Kościoła w szczególny patronat Opiekuna Jezusa, Jego Świątobliwość Papież Franciszek postanowił, że od dnia 8 grudnia 2020 aż do dnia 8 grudnia 2021 będzie obchodzony specjalny Rok Świętego Józefa, w którym wszyscy wierni będą mogli na jego wzór wzmacniać codziennie własne życie wiary, w pełni realizując wolę Bożą.

Niedziela, 20 Grudzień 2020 r.

JUBILEUSZOWY ROK JAKUBOWY 2021

Środa, 09 Grudzień 2020 r.

Komunikat GIS ws. chowania osób zmarłych z powodu COVID-19