Modlitwa zaproponowana przez papieża Franciszka na Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny Październik 2019

Boże Ojcze, Twój Jednorodzony Syn, Jezus Chrystus, po zmartwychwstaniu powierzył swoim uczniom misję: „Idźcie na cały świat i czyńcie uczniami wszystkie narody”. Ty nam przypominasz, że przez chrzest zostaliśmy włączeni w misję Kościoła.

Przez dary Twojego Ducha Świętego udziel nam łaski, byśmy byli odważnymi i gorliwymi świadkami Ewangelii, aby misja powierzona Kościołowi, wciąż jeszcze daleka do zrealizowania, mogła znaleźć nowe i skuteczne sposoby niesienia światu życia i światła.

Spraw, byśmy tak działali, aby wszystkie narody mogły spotkać się ze zbawczą miłością i miłosierdziem Jezusa Chrystusa, który żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

NADZWYCZAJNY MIESIĄC MISYJNY W DIECEZJI TORUŃSKIEJ

(wydarzenia w naszym rejonie)

W odpowiedzi na pragnienie Papieża Franciszka i w poczuciu odpowiedzialności za misyjny wymiar Kościoła chcemy przeżyć Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny – Październik 2019 w duchu refleksji, modlitwy i świętowania posługi misyjnej.

Dlatego serdecznie zapraszamy kapłanów i wiernych świeckich do uczestnictwa w proponowanych poniżej wydarzeniach oraz o modlitwę w intencji misji, misjonarzy , powołań misyjnych i przemianę misyjną duszpasterstwa.

Nasze obchody rozpoczniemy uroczystym otwarciem Wystawy w Muzeum Diecezjalnym zatytułowanej: Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny w Diecezji Toruńskiej.

SPOTKANIE MISYJNE W CHEŁMNIE (19 października br.)

Będzie ono miało podobny charakter, jak w Działdowie, a zaproszenie kierujemy do w/w grup wiernych z parafii rejonu toruńskiego i grudziądzkiego.

PROGRAM SPOTKANIA

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chełmnie – spotkanie dla dorosłych

10.00 – Słowo powitania

10.15 – Prezentacje posługi misyjnej (O.O. Redemptoryści, Misjonarki Świętej Rodziny)

11.15 – Konferencja: Żywy Różaniec dla misji

11.45 – przerwa: kawa/herbata

12.15 – Musical: „Dzieci misji” (przygotowany przez dzieci i młodzież z Parafii p.w. Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim

12.45 – Różaniec i animacja modlitewno-muzyczna

Ok. 13.15 – MSZA ŚWIĘTA pod przewodnictwem Ks. Bpa Józefa Szamockiego

PROGRAM SPOTKANIA

Parafia pw. Świętego Józefa w Chełmnie – spotkanie dla dzieci

10.00 – Słowo powitania

10.15 – Musical: „Dzieci misji” (przygotowany przez dzieci i młodzież z Parafii p.w. Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim

10.45 – Prezentacje posługi misyjnej (Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus, Księża Pallotyni, Księża Salezjanie)

11.30 – przerwa (napoje, ciastka)

12.00 – Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci – historia i teraźniejszość

Ok. 12.30 – przejście do Parafii Wniebowzięcia NMP w Chełmnie (odmawiany różaniec w trakcie przejścia)

Ok. 13.15 – MSZA ŚWIĘTA pod przewodnictwem Ks. Bpa Józefa Szamockiego

Pomiędzy tymi wydarzeniami pragniemy zaprosić do Torunia młodzież

TORUŃSKA STREFA UWIELBIENIA. Mission is possible. Ochrzczeni i posłani – 12 października (godz. 16.00 – Kościół Ducha Świętego w Toruniu)

16.00 – Ewangelizacja uliczna. Tańce integracyjne. Słowo Boże. Animacja

17.30 – Projekt „Zambia” – świadectwo uczestników

18.00 – Adoracja i uwielbienie. Sakrament Pokuty i Pojednania

19.00 – Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Wiesława Śmigla. Po niej wręczenie krzyży misyjnych i posłanie młodych

To diecezjalne wydarzenie jest kolejną okazją do spotkania młodzieży z diecezji, by mogła odkrywać w sobie wezwanie do nowej ewangelizacji

MSZA ŚW. Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA MISYJNEGO - 20 października (godz. 9.00 – Katedra Św. Janów w Toruniu). Zakończy ona obchody Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w Diecezji Toruńskiej. Mszy przewodniczyć będzie Ks. Bp Wiesław Śmigiel, a homilię wygłosi Ks. Abp Tomasz Peta.