Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu informuje, że otrzymał interwencję dotyczącą nieprzestrzegania w kościołach obowiązującego obecnie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 z późn.zm).

Osoba skarżąca poinformowała, że uczestnicy nabożeństw nie zachowują dystansu społecznego (odległości co najmniej 2m) oraz nie zakrywają ust i nosa.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu zwraca się z prośbą o podjęcie skutecznych działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa zarówno osobom ze służby liturgicznej jak i uczestnikom nabożeństw.

 

Ewa Nowak-Wąsicka

Państwowy Powiatowy

Inspektor Sanitarny w Toruniu

„W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.