1. Dziś obchodzimy XI Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. W tym roku Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie chce skierować uwagę na prześladowanych chrześcijan w Sudanie Południowym. Ofiary do puszek na ten cel będą zbierane w następną niedzielę.
  2. Wolontariusze i opiekun Szkolnego Koła CARITAS w Szkole Podstawowej im. Magdaleny Mortęskiej w Czarżu proszą dziś o materialne wsparcie akcji organizowanej przez Caritas Diecezji Toruńskiej „Warto być bohaterem”. W ramach podjętych działań wspólnie niesiemy pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom.
  3. Jutro odbędą się Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. O g. 10.30 w kościele w Dąbrowie Chełmińskiej będzie Msza św. z tej okazji i przemarsz pod pomnik. Organizatorzy serdecznie zapraszają!
  4. Również jutro, w ramach Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny o g. 16.30.
  5. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich Z Czarża zaprasza wszystkie członkinie na spotkanie przy kawie, na rogala marcińskiego, we wtorek, 12 XI, o g. 15.00 w sali OSP.
  6. W sobotę nie będzie Apelu Jasnogórskiego.
  7. W przyszłą niedzielę zbiórka na tacę przeznaczona będzie na cele ściśle parafialne, remontowe. Polecam ją ofiarności Parafian.
  8. Nadal można wypisać i składać wypominki roczne z podaniem godziny Mszy św., przed którą mają być czytane.
  9. Proszę o osobiste zgłaszanie dokonanych przed rokiem 2015 rezerwacji miejsc (nie mam pełnej dokumentacji), przedłużenia rezerwacji grobów, chęci niwelacji grobu. Stan prawny, formalny danego grobu czy miejsca można sprawdzić w biurze parafialnym, bądź też na stronie: http://cmentarnik.net/czarze. Jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy do tej pory odpowiedzieli na mój apel.
  10. Proszę o odebranie tygodnika „Niedziela”. Jest dostępny nowy numer miesięcznika „Nasza Arka” poświęcony św. Marcinowi z Tours, również nowy numer dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”, a dzięki p. Barbarze Carter biuletyn parafialny „Czarżeńska Pani” oraz kalendarze WSD na 2020 rok (dowolna ofiara). W zakrystii można nabyć 110-stronicowy „Modlitewnik codzienny”: duża czcionka, poręczny, 2 kolory okładki, w cenie 9 zł.