XVI niedziela zwykła – 18.07.2021

Niedziela, 18 Lipiec 2021 r.

XVI niedziela zwykła – 18.07.2021

1. W kościele można zająć 75 % miejsc. Można uczestniczyć w liturgii na zewnątrz kościoła (nagłośnienie). W kościołach i kaplicach nadal jest obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłana sprawującego kult. Zniesienie dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane wszedł w życie 20 czerwca.
  2. Dziś rozpoczyna się kolejny Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa obchodzony z inicjatywy MIVA Polska, która działa przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i niesie pomoc polskim misjonarzom w zdobywaniu środków transportu. To dni modlitw w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów. Ewentualne ofiary przeznaczone na ten cel będą zbierane już dziś (ze względu na zarządzoną w przyszłą niedzielę zbiórkę w ramach dnia solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie). Niech to będzie praktyczny i wymierny wyraz wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże, a także oznaka naszej solidarności z misjonarzami głoszącymi Ewangelię na krańcach świata. Za tydzień, po Mszach, odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych (również rowerów!) Chętni niech staną przy swoich pojazdach na parkingu przed plebanią.
  3. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone dziś na cele ściśle parafialne, remontowe.
  4. Przewodniczący KEP zaapelował, aby następna niedziela była Dniem solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii (modlitwa błagalna za poszkodowanych, zbiórka funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska).
  5. W poniedziałek była komisja kontrolna zabytków ruchomych. Poprzednio taka kontrola była przy wpisaniu większości tych zabytków w 2008 roku. Natomiast w środę zostały zakończone prace konserwatorsko-remontowe zachodniej elewacji kościoła i elewacji dzwonnicy. Czekamy na komisyjny odbiór i rozliczenie dotacji.
  6. W poniedziałek o g. 17.30 zapraszamy do kościoła na różaniec w intencji chorych Parafian.
  7. W następną niedzielę, z woli papieża Franciszka, będzie obchodzony pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem: „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”. To okazja do wspólnej modlitwy za nich i z nimi, uzyskania odpustu zupełnego, odwiedzin, wyrażenia wdzięczności. Odsyłam do bogatych materiałów umieszczonych na stronie internetowej parafii.
  8. W najbliższym czasie mam zastępstwa w parafii Ostromecko o g. 19.00. Proszę to uwzględnić w planowaniu spraw biurowych.
  9. Kandydatów do bierzmowania informuję i zobowiązuję do udziału w spotkaniu formacyjnym w niedzielę 1 sierpnia po Mszy św. o godz. 10.30.
  10. Proszę o odbieranie tygodnika „Niedziela”, a także biuletynu parafialnego „Czarżeńska Pani”.
  11. Wszystkie członkinie KGW Czarże są zaproszone na zebranie, które odbędzie się 24 lipca (sobota) o godz. 16.00 w sali OSP Czarże.