XII niedziela zwykła – 19.06.2022

Niedziela, 19 Czerwiec 2022 r.

XII niedziela zwykła – 19.06.2022

1. Pragnę raz jeszcze złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg uroczystości Bożego Ciała.
  2. Trwa tzw. „oktawa” uroczystości Bożego Ciała - do czwartku włącznie. Zapraszam więc do udziału w Mszach św. o g. 18.00 i organizowania procesji w tych dniach: dzieci (sypanie kwiatów), młodzież i dorosłych. W czwartek po Mszy nastąpi błogosławieństwo wianków.
  3. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na cele ściśle parafialne, remontowe.
  4. Dziś jest odpust ku czci św. Rocha w Kijewie Królewskim. W czwartek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W Ostromecku będzie odpust parafialny. W piątek będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Tego dnia nie obowiązuje post piątkowy.
  5. W poniedziałek o g. 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji pokoju w Ukrainie i na całym świecie.
  6. W piątek zapraszamy na Mszę św. o g. 8.00 uczniów, ale też nauczycieli i wychowawców, jak również rodziców, abyśmy razem dziękowali Panu Bogu za łaski mijającego roku szkolnego i prosili o Boże błogosławieństwo na czas wakacyjny. Okazja do spowiedzi – w najbliższych dniach przed mszami.
  7. W dniach 22-30 czerwca będziemy odmawiali Nowennę do Świętej Rodziny. W ten sposób stworzymy modlitewny most z uczestnikami Światowego Spotkania Rodzin na zakończenie Roku Rodziny i obejmiemy modlitwą wspólnoty rodzinne – ich duchowe i materialne troski, potrzeby, problemy i zmagania. W następną niedzielę będziemy przeżywali Parafialny Dzień Rodziny.
  8. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. (w poniedziałki o g. 17.30 w łączności z różańcem i w piątki o 17.30 – w łączności z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego).
  9. Dzieci pierwszokomunijne i ich rodzice złożyli ofiary na rzecz dzieci w krajach misyjnych w wysokości 380 zł. Bóg zapłać.
  10. Zachęcamy do oglądania i czytania wystawy o cudach eucharystycznych. Znajduje się ona w głównej kruchcie.
  11. Proszę o odbieranie tygodnika „Niedziela”, a także biuletynu parafialnego „Czarżeńska Pani” (dostępny również na stronie parafialnej).
  12. Biskup toruński Wiesław Śmigiel 12 VI br., na wniosek kapituły, mianował m.in. mnie kanonikiem honorowym kapituły konkatedralnej chełmżyńskiej.
  13. SPRAWY CMENTARNE. Ponownie proszę, aby sprawdzić aktualność i ewentualnie przedłużyć ‘pokładne’, czyli opłatę za dzierżawienie miejsca na grób (20 lat od ostatniego pochówku), a także chęć niwelacji grobu. Stan prawny, formalny danego grobu czy miejsca można sprawdzić w biurze parafialnym, bądź też na stronie: http://cmentarnik.net/czarze. Jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy do tej pory odpowiedzieli na mój apel.

pamiątkowy magnes z maja 2022 do nabycia w zakrystii lub plebanii jako 'cegiełka'