XXXIII niedziela zwykła – 19.11.2023

Niedziela, 19 Listopad 2023 r.

XXXIII niedziela zwykła – 19.11.2023

Dziś przypada Światowy Dzień Ubogich.

Również dziś przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o tych, którzy zginęli lub doznali obrażeń ciała w wypadkach na drogach, ale także o ich rodzinach i bliskich.

Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone dziś na cele remontowe. (...)

W Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym na rzecz chrześcijan na Bliskim Wschodzie zebraliśmy 1704,85 zł (w tym jedna osoba 700 zł). Plus 2000 zł z nadwyżek za biuletyn parafialny.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to jednocześnie patronalne święto służby liturgicznej. Po Mszy św. o g. 9.00 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy litanię do Najświętszego Serca Jezusowego z aktem poświęcenia.

Diecezja Toruńska przystąpiła do projektu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie pn. „Nadzieja uszyta na miarę”, celem którego jest sfinansowanie szkoleń zawodowych dla kobiet na Filipinach. W związku z tym proszę o zorganizowanie zbiórki do puszek na ten cel w niedzielę 26 listopada.

Nadal można wypisać i składać wypominki roczne.

Ten szczególny czas pamięci o naszych zmarłych jest też sposobnością do przypomnienia o konieczności uregulowania stanu prawnego danego grobu.

Jest oferta odsprzedaży podwójnego nagrobka z ciemnego granitu impala. Ewentualnie łącznie z dwoma miejscami na groby. Nagrobek znajduje się w sektorze C/6/3 na czarżeńskim cmentarzu. Więcej szczegółów - najpierw u proboszcza i pod numerem telefonu 609105592.

Jak co roku rozprowadzamy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas Diecezji Toruńskiej – 3 rodzaje w cenie 10 zł, 20 zł i 25 zł.

Proszę o odbieranie tygodnika „Niedziela”, a także biuletynu parafialnego „Czarżeńska Pani” (dostępny również na internetowej stronie parafii).

W sobotę odbył się pogrzeb + Łucji Dragon z Bydgoszczy. Natomiast w poniedziałek w Czarżu o godz. 9.30 będzie Msza pogrzebowa + Ryszarda Józefowicza ze Słończa, a pogrzeb będzie miał miejsce na cmentarzu w Bydgoszczy przy ul. Wiślanej o godz. 11.30. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu...