W imieniu zjednoczonych wspólnot modlitewnych z całej Polski przekazuję serdeczną prośbę o włączenie się w inicjatywę „Różaniec siłą i jednością Polaków”, podejmowaną z pasterskim błogosławieństwem Księdza Biskupa.
Celem tej inicjatywy jest zjednoczenie kapłanów i wiernych w modlitwie za Polskę, Kościół Święty oraz o przemianę ludzkich serc. W obecnej sytuacji duchowych i moralnych wyzwań pragniemy zachęcić wiernych – szczególnie tych mniej zaangażowanych – do codziennej modlitwy przynajmniej jednym dziesiątkiem różańca w rodzinach i parafiach.
- W Kościele nieustającej pomocy możemy stworzyć program duszpasterski, którego istotą będzie to, że wszyscy razem nie będziemy krążyć wokół siebie, błąkać się wokół spraw nieistotnych, ale będziemy krążyć wokół Słońca, wokół Jezusa zmartwychwstałego - powiedział w swojej pierwszej homilii nowy biskup toruński. W ingresie do toruńskiej katedry uczestniczyło ponad 20 biskupów, kilkuset kapłanów, osoby konsekrowane i wierni świeccy z całej diecezji oraz goście z diecezji pelplińskiej.
14 - 22 lutego