Obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. (w piątki o 17.30 w łączności z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego).
Przed nami uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy: 1 – u pp. Cieślak przy ul. Osiedlowej na nowych działkach (Słończ, Rafa, chętni), 2 - u p. Jadwigi Zawadzkiej (lektorzy), 3 – przy piekarni (KGW Czarże) oraz 4 – przy kościele (Gzin). Bardzo proszę mieszkańców WSZYSTKICH miejscowości parafii o włączenie się w przygotowanie ołtarzy i uczestniczenie w procesji Bożego Ciała. Proszę także liturgiczną służbę ołtarza i strażaków oraz dzieci pierwszokomunijne w szatkach. Dobrze byłoby też stosownie przystroić okna domów na terenie parafii.
Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów. Proszę rodziców, aby zmobilizowali swoje pociechy i im pomogli. Proszę też o pomoc harcerzy ZHR. Ministranci będą mieli zbiórkę we wtorek po Mszy św.
Msze św. w Boże Ciało o g. 8.30 i 11.00. Po drugiej Mszy odbędzie się procesja eucharystyczna. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W tzw. „oktawie” Bożego Ciała codziennie po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. W niedzielę – po Mszy o g. 8.30. Zapraszam więc do zorganizowania procesji w tych dniach i do uczestnictwa dzieci, młodzież i dorosłych.
Na najbliższy piątek (5 VI) została udzielona wszystkim osobom przebywającym na terenie diecezji dyspensa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego.
W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. 1. czwartek miesiąca szczęśliwie przypada w Boże Ciało. W 1. piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od g. 8.00. O g. 17.15 w kościele będzie spotkanie modlitewne Apostolstwa Dobrej Śmierci i koronka do Miłosierdzia Bożego. Będzie także dodatkowa okazja do spowiedzi. W 1. sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP. Zapraszamy na nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca – o g. 17.15.
Proszę o odbieranie tygodnika „Niedziela” i biuletynu „Czarżeńska Pani”.