Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
Czarże

Trójcy Najświętszej – 31.05.2026

Niedziela, 31 Maj 2026 r.

Trójcy Najświętszej – 31.05.2026


Obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. (w piątki o 17.30 w łączności z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego).

Przed nami uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy: 1 – u pp. Cieślak przy ul. Osiedlowej na nowych działkach (Słończ, Rafa, chętni), 2 - u p. Jadwigi Zawadzkiej (lektorzy), 3 – przy piekarni (KGW Czarże) oraz 4 – przy kościele (Gzin). Bardzo proszę mieszkańców WSZYSTKICH miejscowości parafii o włączenie się w przygotowanie ołtarzy i uczestniczenie w procesji Bożego Ciała. Proszę także liturgiczną służbę ołtarza i strażaków oraz dzieci pierwszokomunijne w szatkach. Dobrze byłoby też stosownie przystroić okna domów na terenie parafii.

Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów. Proszę rodziców, aby zmobilizowali swoje pociechy i im pomogli. Proszę też o pomoc harcerzy ZHR. Ministranci będą mieli zbiórkę we wtorek po Mszy św.

Msze św. w Boże Ciało o g. 8.30 i 11.00. Po drugiej Mszy odbędzie się procesja eucharystyczna. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W tzw. „oktawie” Bożego Ciała codziennie po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. W niedzielę – po Mszy o g. 8.30. Zapraszam więc do zorganizowania procesji w tych dniach i do uczestnictwa dzieci, młodzież i dorosłych.

Na najbliższy piątek (5 VI) została udzielona wszystkim osobom przebywającym na terenie diecezji dyspensa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. 1. czwartek miesiąca szczęśliwie przypada w Boże Ciało. W 1. piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od g. 8.00. O g. 17.15 w kościele będzie spotkanie modlitewne Apostolstwa Dobrej Śmierci i koronka do Miłosierdzia Bożego. Będzie także dodatkowa okazja do spowiedzi. W 1. sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP. Zapraszamy na nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca – o g. 17.15.

Proszę o odbieranie tygodnika „Niedziela” i biuletynu „Czarżeńska Pani”.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela: godz. 8:30, 11:00

Dni powszednie: godz. 18:00

BIURO PARAFIALNE

Dni powszednie: po Mszy św. lub indywidualne umówienie się
Niedziela: nieczynne

Spowiedź

Przed każdą Mszą św.